Neděle, 30 října, 2022
události
HomeRekonstrukceCo přivede světlo i do místností bez oken a snadno se montuje?

Co přivede světlo i do místností bez oken a snadno se montuje?

- Reklama -aktualita

Odpověď zní světlovod. Denní světlo dovede i tam, kde byste ho vůbec nečekali. Se světlovodem nemusíte přes den svítit například na tmavých chodbách, na schodišti, v šatníku nebo na WC. Ušetříte za energie a váš domov bude bezpečnější a příjemnější.

Jde o speciální trubicový systém, který přivádí denní světlo ze střechy až tam, kde ho potřebujete. VELUX nabízí světlovody do šikmé i ploché střechy a jejich tubus s 98% odrazivostí zajistí vynikající prostup světla do interiéru. Jsou schopné přenášet sluneční i měsíční světlo do místností do vzdálenosti až 6 m a můžete je doplnit LED osvětlením. Světlovod tak přes den svítí díky dennímu světlu a v noci ho použijete jako zdroj umělého osvětlení. Nosič LED diody přitom nezastiňuje rozptylovač přirozeného světla (tzv. Difuzor). Difuzor je osazen do plastového rámu a má na boční straně čirý pás akrylového skla. Vytváří tak prostor na nový rozptyl světla odrazem od lesklé bílé hrany rámečku. Do interiéru se proto dostane kombinace rozptýleného a přímého denního světla.

jednoduchá montáž

Světlovod je praktický i proto, že jde o efektivní, ale ne zbytečně komplikované zařízení. Sestavení tubusu z jednotlivých dílů je velmi jednoduché díky inovativnímu systému spojování Flexi-klik. Je však důležité všechny vzniklé spoje hermeticky uzavřít, a to pomocí k tomu určené hliníkové lepicí pásky. Součástí dodávky je i manžeta z parotěsné fólie, tvarově přizpůsobená kruhovému tubusu. Ta zajistí bezpečné a dokonalé napojení na budovu. Světlovod VELUX se dodává se dvěma flexibilními koleny, díky kterým se přizpůsobí unikátnímu sklonu a tvaru každé střechy. Při montáži je samozřejmě důležité řídit se odbornými doporučeními výrobce.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel