Středa, 26 října, 2022
události
HomeRady a NávodyModerní skleněné plochy se čistí samy

Moderní skleněné plochy se čistí samy

- Reklama -aktualita

Dostatek přirozeného světla je spolu s dostatečným množstvím čerstvého vzduchu hlavním předpokladem pro zdravé vnitřní prostředí. I proto mají moderní budovy velký podíl skleněných ploch. Ty si samozřejmě vyžadují i ​​údržbu.

Výrobci oken se nám snaží iv tomto směru poskytnout co nejvyšší komfort. Ani náhodou už nemusíme stát u okna s hadrem. Samočisticí vrstvy to vyřeší za nás.

Jak to funguje?

Čerstvým příkladem takové úpravy je samočisticí vrstva střešních oken VELUX se zasklením 64. Nové trojsklo má na vnějším skle vrstvu N2 s tloušťkou pouze 10 mikronů. Tento speciální omyvatelný povlak se aktivuje až na střeše vlivem slunce a deště, po aktivaci již funguje trvale. Při dešti kapky vytvoří jednolitou vrstvu a ze skla nejen samy stečou, ale vezmou s sebou i nečistoty. Kromě mají nové střešní okna další výhody. Déšť nejenže nezanechává na oknech viditelné stopy, ale zároveň ho téměř neslyšíte. Trojsklo výborně tlumí jeho zvuk (zvukový útlum na úrovni Rw = 35 dB). Dalším benefitem jsou výrazně lepší tepelněizolační vlastnosti (Uw = 1,0 W / (m2K), při zapuštěné montáži pouze 0,94 W / (m2K).

Prostor lze prosvětlit i jinak než střešním či fasádním oknem. Do tmavých prostor v útrobách domu, tedy míst bez možnosti tradičních oken, dokáže přirozené denní světlo přivést světlovod. Je to velmi elegantní a zároveň cenově dostupný způsob, jak dostat denní světlo i do středu domu. Světlovod je schopen přenášet sluneční i měsíční svit do místnosti na vzdálenost až šest metrů pomocí odrazu světla od vnitřního povrchu tubusu, který spojuje zasklený osazovací rám umístěný ve střeše a kruhový difuzér (rozptylovač světla), kterým tubus vyúsťuje do místnosti.

I světlovody VELUX mají sklo v rámu ve střeše opatřeny samočisticí vrstvou, která ho udržuje sklo čisté, takže nedochází ke snížení účinnosti světlovodu.

K těmto prvkům lze navíc snadno přidat nosič LED diodového osvětlení. Světlovod tak přes den svítí díky dennímu světlu a v noci ho použijete jako zdroj umělého osvětlení. Nosič je dodáván se 4 W LED žárovkou (odpovídá běžné 40 W žárovce). Doplněk lze namontovat i dodatečně.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel