Pátek, 28 října, 2022
události
HomeRady a NávodyNáklady za doplňkové cihly se vrátí za tři roky

Náklady za doplňkové cihly se vrátí za tři roky

- Reklama -aktualita

Při hrubé stavbě vsaďte na použití doplňkových cihel. Na první pohled se sice může zdát, že půjde o zvýšenou investici. Počáteční náklady se však vrátí do tří let. Navíc stavba bude díky kvalitnímu zhotovení detailů generovat úspory během celé své životnosti.

Cihla zajistí stavbě vynikající vlastnosti – extrémní odolnost a bezúdržbovost. Dům s životností minimálně 100 let však musí být stejně spolehlivý i v detailech. Použití systémových doplňků Porotherm při vytváření detailů nejenže optimalizuje použití stavebního materiálu a minimalizuje chyby při realizaci, přináší také výrazné zlepšení tepelněizolačních vlastností detailů, jakými jsou rohy, parapety a ostění oken.

„Použití doplňkových cihel je prevencí proti neodborné realizaci zmíněných detailů a zároveň výrazně redukuje tepelné ztráty a minimalizuje riziko vzniku plísní,“ říká Gabriel Szöllösi, produktový manažer Wienerberger.

Rychlá, jednoduchá stavba

Doplňkové cihly šetří stavební materiál, ale i čas, který by byl jinak potřebný k vytváření chybějících doplňků přímo na stavbě. „Použití polovičních a rohových cihel je velmi důležité. U nás je jejich zapracování do projektu standardem. Když je předem jasné, jaký materiál použiji na stavbu, navrhujeme stavbu tak, že zdíme téměř bezodpadové, „potvrzuje zkušený projektant a realizátor Ján Košút. Jeho zkušenosti z praxe skutečně potvrzují, že díky použití doplňkových cihel nevzniká na stavbě prakticky žádný odpad.

Podrobnosti zdravý a úsporný domů

Detaily parapetů a ostění vytvořené z koncových cihel, které umožňují zabudování tepelné izolace okolo rámu okna, budou každoročně generovat úsporu nákladů na vytápění. Eliminace tepelných mostů zároveň odstraňuje riziko vzniku plísní. Získáte tak jistotu zdravého a bezpečného domova.

Úprava cihel na stavbě

Ze srovnání hrubé stavby běžného rodinného domu z cihel Porotherm 44 EKO + Profi s doplňkovými cihlami a bez nich vychází cenový rozdíl 5% v neprospěch alternativy s doplňkovými cihlami.

Nezapomínejte však, že zatímco zhotovení detailů pomocí doplňkových cihel je pohodlné a rychlé, výroba potřebných doplňkových kusů řezáním cihel také něco stojí a stavbu navíc výrazně zpomalí.

Pokud se rozhodnete pro stavbu bez doplňkových cihel od výrobce, počítejte s těmito „skrytými“ náklady, které tento cenový rozdíl výrazně snižují:

náklady na pracovní sílu při řezání potřebných kusů z celých cihel,
ztráty při řezání cca 15%,
náklady na opotřebení řezacího nářadí,
náklady na vyplnění svislých spár mezi dořezy celých cihel maltou nebo PU pěnou.
Samostatně třeba uvést zhoršenou kvalitu detailů, tedy vznik tepelných mostů a s tím spojené tepelné ztráty, které znamenají každoroční zvýšené finanční náklady na vytápění.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel