Čtvrtek, 27 října, 2022
události
HomeRekonstrukceNezapomínejte na větrání ani v chladném počasí

Nezapomínejte na větrání ani v chladném počasí

- Reklama -aktualita

V roce 2020 všech nepříjemně překvapila epidemie a připomněla potřebu pravidelného větrání v souvislosti se zdravím. V zimním období se nám však do větrání často příliš nechce, protože ztrácíme tepelnou pohodu. Navíc se bojíme, že to pocítí naše peněženka. Jak tedy větrat, abychom chránili své zdraví a neplýtvali energií ani penězi?

Dostatek čerstvého vzduchu a přirozeného světla je hlavním předpokladem zdravého vnitřního prostředí.

Jak dlouho bychom měli větrat v zimě?

Když otevíráme okna jen sporadicky, je pravděpodobné, že žijeme v domácnosti s příliš vlhkým a znečištěným vzduchem. Vytvořit zdravé vnitřní prostředí s dostatkem čerstvého vzduchu je přitom jednoduché. Stačí se naučit pravidelně větrat. A to i v zimě.

Odborníci doporučují větrat krátce a intenzivně alespoň třikrát denně tak, že otevřete najednou několik oken. Takto se vzduch v interiéru vymění rychle aniž by došlo k velkým únikům tepla.

Čas větrání závisí na ročním období. V zimě otevřete okna na 5 až 10 minut. Během jara a podzimu můžete větrání prodloužit na 15 až 30 minut několikrát denně.

Pomocníci při větrání: komínový efekt a střešní okna

Výhodu při udržování zdravého bydlení mají majitelé domů a bytů se střešními okny. Kromě toho, že střešní okna přivádějí dovnitř denní světlo, umožňují rychle a efektivně provětrat interiér, a to díky tzv. komínovému efektu, který vzniká, když se otevřou okna v různé výšce. Teplý vzduch uniká směrem nahoru a vzduch v místnosti se vymění rychleji.

I toto je jedna z výhod střešních oken, pro které jejich popularita roste. Není třeba se příliš obávat ani jejich finanční náročnosti. Okna s výbornými parametry jsou nyní cenově dostupnější. Nové střešní okna společnosti Velux totiž přinášejí výhody prémiové třídy do kategorie Standard Plus. Jde o lepší tepelnou izolaci (Uw = 1,0 W / (m2K), při zapuštěné montáži jen Uw = 0,94 W / (m2K)), vyšší zvukový útlum včetně snižování hluku z deště (Rw = 35 dB) a samočisticí vrstvu . Tyto vlastnosti nová okna dosahují díky třívrstvému ​​zasklení 64.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel