Pátek, 28 října, 2022
události
HomeRady a NávodyAkustický komfort v domácím prostředí je důležitý

Akustický komfort v domácím prostředí je důležitý

- Reklama -aktualita

Akustický komfort v domácím prostředí je důležitý zejména proto, že jde o místo, kde bychom měli mít ideální podmínky pro odpočinek, a to včetně těch zvukových.

Rušit by nás neměly zvuky zvenčí, od sousedů ani z vedlejších místností ve vlastním bytě či domě. Proto výrobci stavebních materiálů vymysleli tzv. akustické cihly. Společnost HELUZ na příčky mezi místnostmi vyrábí akustické cihly HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená, které díky vložené minerální vlně kromě výborné zvukové izolace (vzduchová neprůzvučnost Rw = 57 dB) redukují i ​​přenos konstrukčního hluku.

Často v této souvislosti zaznívá argument, že na hluk, např. z blízké továrny, baru či rušné ulice, je možné si zvyknout. Tento názor je však chybný, dlouhodobé vystavení nadměrnému hluku může vést ke zdravotním potížím různé povahy od podrážděnosti, neschopnosti koncentrace přes nekvalitní spánek, bolesti hlavy až po srdeční problémy a poruchy imunitního systému. Pokud slyšíte hlasy a slabší zvuky ze sousedních místností, pokud se v noci budíte s pocitem, že vás něco ruší, pokud jste podráždění, nesoustředění a unavení, bolí vás hlava a máte neodbytný pocit, že si doma neodpočinete, i když se o to snažíte , velmi pravděpodobně se problém s nadměrným hlukem týká i vás.

Problém jsou zvuky procházející konstrukcemi

Než se pustíte do hledání řešení, je třeba vědět, co všechno má na akustický komfort v konkrétním prostoru vliv. Tvoří ho společně více měřitelných veličin různého charakteru, zásadní je však zejména tzv. vzduchová nebo stavební, neprůzvučnost, jejíž hodnotu v budovách a interiérech ošetřují i ​​normy. Vyčísluje schopnost vodorovných i svislých konstrukcí (stěn a podlah, resp. Stropů) zachytit nebo přenést hluk, který se šíří vzduchem. Veličina označována jako Rw se udává v decibelech. Čím vyšší je její hodnota, tím méně zvuku přestoupí na druhou stranu konstrukce a tím méně bude ve vedlejším pokoji slyšet váš hovor, hlasitou hudbu dětí, televizor nebo ruch z mytí nádobí. A naopak – vy zas budete ušetřeni nežádoucího hluku z dětského pokoje. Norma pro bydlení vyžaduje schopnost konstrukce mezi pokoji nepropustit hluk s intenzitou minimálně 53 dB. Jde však o mezní hodnotu, která odpovídá hlasitosti normálního hovoru, a také ten, pokud je trvalý a nevyžádaný, má na psychiku neblahý vliv.

Cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená vytvoří ideální zvukové podmínky

Při snaze o dosažení co nejlepších hodnot vzduchové neprůzvučnosti významně pomůže akustická cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená určená na příčky mezi jednotlivými místnostmi i byty. „Jde o revoluční produkt – při tloušťce pouhých 21 cm dosahuje zvukově-izolační kvalitu klasické třicítky. Díky úsporné šířce nedochází ani k redukci zastavěné plochy, naopak, „konstatuje Ing. Filip Bosák, manažer technického poradenství společnosti HELUZ.

V cihle HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušené výrobce zkombinoval cihlový střep s materiálem, který nejlépe vylepšuje požadovaný parametr, minerální vlnou. „Díky unikátní konstrukci cihelného bloku na vnitřní zdivo – dvě tvarovky spojené minerální vlnou – se tak při cihle HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušené dosáhl ekvivalent chování dvojité konstrukce. Kromě výborné zvukové izolace (vzduchová neprůzvučnost Rw = 57 dB) zároveň dochází k významné redukci přenosu konstrukčního hluku. Výrazně lepší jsou i tepelněizolační vlastnosti stěny, o 45% lepší součinitel tepelné vodivosti a součinitel prostupu tepla podstatně omezí unikání tepla z vytápěného bytu do chladnějších prostor, „dodává Ing. Filip Bosák a doporučuje všem budoucím investorům poradit se o vhodném výběru materiálu na hrubou stavbu s technickým zástupcem společnosti HELUZ nebo obchodním zástupcem již ve fázi projektování.

Obchodního zástupce nebo technického poradce najdete podle příslušného regionu na stránkách společnosti HELUZ a poradenství před stavbou iv průběhu stavby je zdarma.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel